Podsumowanie Sezonu 2020/2021

Nadszedł wreszcie czas na podsumowanie sezonu 2020/2021. Wiemy już od jakiegoś czasu, że w tym roku przyjdzie nam pogodzić się ze spadkiem do rybnickiej Klasy B. Niemniej jednak postaram się krotko przedstawić miniony sezon w liczbach. Ostatecznie kończymy sezon na przedostatnim, czyli 15-stym miejscu w tabeli z dorobkiem 21 punktów (5W-6R-19P) oraz fatalnym bilansem bramkowym 43:102, na który ogromny wpływ miała runda jesienna, w której byliśmy w stanie tracić nawet do 10 bramek w jednym meczu. Do wiosny przystępowaliśmy z bardzo trudnym zadaniem, mając na koncie zaledwie 5 punktów. W trakcie sezonu doszło do zmiany trenera i praktycznie od nowa zaczęliśmy budowę zespołu, który miał powalczyć o utrzymanie w A Klasie. W gruncie rzeczy drużyna nie przeszła w tym czasie zbyt wielu roszad personalnych, a raczej zmianę w mentalności i podejściu do gry. Po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym, w rundzie rewanżowej udało nam się zgromadzić 16 punktów, niestety było to zbyt mało, by pomarzyć o utrzymaniu. Do osiągnięcia celu zabrakło nam 13 punktów. Ciekawe jest to, że w rundzie rewanżowej byliśmy w stanie zawiesić poprzeczkę wysoko drużynom z czołówki (3:0 Rydułtowy, 2:3 Mszana, 2:3 Ochojec, 2:3 Żory), a totalnie nie radziliśmy sobie w meczach z naszymi bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie (0:1 Wilchwy, 0:0 oraz 3:3 Kleszczów, 1:2 Orzepowice). Wiedzieliśmy, że utrzymanie nie będzie łatwe, ale z perspektywy czasu można powiedzieć, że na pewno było w naszym zasięgu. W całym procesie nie pomogły nam również kontuzje kluczowych dla zespołu zawodników, czyli Makselona i Buchalika, ale niestety taki jest sport. Możemy się zastanawiać, co by było gdyby, ale to i tak niczego nie zmieni. W ostatecznym rozrachunku z rybnickiej Klasy A spadają bezpośrednio 3 drużyny: Wilchwy, Szczejkowice oraz Kleszczów, a zespół Grabowni powalczy jeszcze w meczu barażowym z drużyną z Kokoszyc. Awans do ligii okręgowej wywalczyły bezkonkurencyjne w tym roku Jejkowice, a z wejścia do A Klasy może cieszyć się "Ruch" Stanowice. Przedstawmy jeszcze po krótce co ciekawsze ze statystyk indywidualnych naszych zawodników.

Bramki:

1. Gorzawski Adam - 9

2. Słupik Mateusz - 7

3. Furgoł Damian - 5

Asysty:

1. Słupik Mateusz - 5

2. Furgoł Damian, Stopa Maciej, Prażmo Adrian, Makselon Jakub, Gorzawski Adam - 3

3. Mularczyk Mateusz, Buchalik Dawid - 2

Kanadyjska:

1. Gorzawski Adam, Słupik Mateusz - 12

2. Furgoł Damian - 8

3. Prażmo Adrian - 7

Minuty:

1. Lip Jarosław - 2520

2. Słupik Mateusz - 2224

3. Szymura Krzysztof - 2106

Na zakończenie mamy też dobrą wiadomość, którą możemy już oficjalnie ogłosić. W nadchodzącym sezonie nasz zespół będzie dalej prowadził trener Wiesław Świder. Pragniemy też tradycyjnie podziękować wszystkim naszym sponsorom (których znajdziecie tutaj: https://borowikszczejkowice.futbolowo.pl/sponsorzy), działaczom, zawodnikom oraz kibicom, za to że mimo trudnych, pandemicznych czasów w jakich przyszło nam żyć, są dalej w stanie wspierać nasz klub. Przed nami bardzo krótkie, bo zaledwie tygodniowe wakacje. Przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2021/2022 rozpoczniemy 26 lipca, a pierwszy sparing zagramy prawdopodobnie 29 lub 31 lipca.